Under13: Turneu pe teren propriu vs. Alpha Team Sibiu

Baschet Club Alpha

Evenimente Kovostroj

Turneu de baschet juniori în Sala Transilvania - Sibiu 100

Campionatul Național U13 masculin a fost câștigat de ACS Alpha Sport Sibiu  - Baschet.ro | Totul despre Baschet
Campionatul Național U13 masculin a fost câștigat de ACS Alpha Sport Sibiu - Baschet.ro | Totul despre Baschet

Din nou campioni! Baschetbaliștii de la Alpha Sport Team Sibiu au câștigat  titlul național la categoria U14 Masculin – ediția 2021! | UNIMAT
Din nou campioni! Baschetbaliștii de la Alpha Sport Team Sibiu au câștigat titlul național la categoria U14 Masculin – ediția 2021! | UNIMAT

Alpha Basketball Sibiu participă la Campionatul Național de Baby Baschet cu  două grupe U10
Alpha Basketball Sibiu participă la Campionatul Național de Baby Baschet cu două grupe U10

CN U14 - 11 formații au rămas neînvinse după Turneul 2 - Baschet.ro | Totul  despre Baschet
CN U14 - 11 formații au rămas neînvinse după Turneul 2 - Baschet.ro | Totul despre Baschet

Primul club de baschet din tara in care copiii isi exerseaza inteligenta  emotionala, nu doar aruncatul la cos - Bebelu.ro
Primul club de baschet din tara in care copiii isi exerseaza inteligenta emotionala, nu doar aruncatul la cos - Bebelu.ro

Alpha Sport Sibiu a câștigat titlul de campioană a României la U13 Masculin  - United Hoops România
Alpha Sport Sibiu a câștigat titlul de campioană a României la U13 Masculin - United Hoops România

Baschetbaliștii de la Alpha se pregătesc de Campionatul U13 în Sala  ”Transilvania” | Tribuna sporturilor | Tribuna
Baschetbaliștii de la Alpha se pregătesc de Campionatul U13 în Sala ”Transilvania” | Tribuna sporturilor | Tribuna

Alpha Sport Team Sibiu, parcurs perfect în cel de-al doilea turneu din EYBL  U15 - Baschet.ro | Totul despre Baschet
Alpha Sport Team Sibiu, parcurs perfect în cel de-al doilea turneu din EYBL U15 - Baschet.ro | Totul despre Baschet

U14 Masculin – Alpha Sport Team Sibiu conduce Grupa F - United Hoops România

Alpha Basketball Sibiu, la Turneul Final U13 Masculin – Ziarul Mesagerul de  Sibiu
Alpha Basketball Sibiu, la Turneul Final U13 Masculin – Ziarul Mesagerul de Sibiu